Ga direct naar de inhoud Ga direct naar de filters Ga direct naar de footer

E-commerce in cijfers

Deze cijfers uit aangiftesysteem DECO tonen het aantal e-commercezendingen aan consumenten in de Europese Unie (EU). Het gaat om zendingen van maximaal € 150 uit landen buiten de Europese Unie (EU).

Aantal aangiften voor e-commercezendingen van maximaal € 150

Ter informatie!  In 2026 gaat het om de aantallen tot en met 28 september.

Aantal aangiften

Aantal aangiften

Line grafiek. Hieronder volgt een gegevenstabel met 3 rijen en 13 kolommen.

Aantal aangiften
Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus September Oktober November December
2026 17.630.368 14.162.409 19.579.391 18.871.685 19.174.887 21.998.853 12.567.872 9.864.300 8.171.150
2025 16.989.778 14.999.158 16.840.718 16.550.821 18.461.183 17.976.477 18.976.737 17.793.122 15.703.281 17.614.795 17.132.385 20.890.859
Gegevens als tabel
Maand20262025Verschil 2026 ten opzichte van 2025
Januari17.630.36816.989.7784%
Februari14.162.40914.999.158-6%
Maart19.579.39116.840.71816%
April18.871.68516.550.82114%
Mei19.174.88718.461.1834%
Juni21.998.85317.976.47722%
Juli12.567.87218.976.737-34%
Augustus9.864.30017.793.122-45%
September8.171.15015.703.281-48%
Oktober17.614.795
November17.132.385
December20.890.859
Uitleg grafiek

Eén aangifte kan meerdere productgroepen bevatten.

Aantal aangifteregels voor e-commercezendingen van maximaal € 150

Ter informatie!  In 2026 gaat het om de aantallen tot en met 28 september.

Aantal aangifteregels

Aantal aangifteregels

Line grafiek. Hieronder volgt een gegevenstabel met 3 rijen en 13 kolommen.

Aantal aangifteregels
Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus September Oktober November December
2026 58.516.275 48.981.829 66.237.996 66.701.399 69.902.171 71.177.815 25.425.660 16.869.695 16.281.207
2025 69.356.711 63.426.081 68.221.486 66.442.120 76.308.761 70.000.512 73.944.752 68.104.083 54.460.653 63.100.424 62.797.463 70.665.117
Gegevens als tabel
Maand20262025
Verschil 2026 ten opzichte van 2025
Januari58.516.27569.356.711-16%
Februari48.981.82963.426.081-23%
Maart66.237.99668.221.486-3%
April66.701.39966.442.1200%
Mei69.902.17176.308.761-8%
Juni71.177.81570.000.5122%
Juli25.425.66073.944.752-66%
Augustus16.869.69568.104.083-75%
September16.281.20754.460.653-70%
Oktober63.100.424
November62.797.463
December70.665.117
Uitleg grafiek

Een aangifteregel bevat goederen uit 1 productgroep. Dit heeft invloed op de te betalen invoerrechten voor e-commerce.

Deel deze pagina